Subiecte din
Social

pt falco

tatuaje

MELODIA...

Ejacularea precoce!

o femeie trebuie sa...

de ce barbatii se...

ce muzica ascultam?...

pacatosilor

ce faci cand te...

Ferma de legume si flori!

OARE MA IUBESTE DACA M-A INSELAT?????

Toate forumurile Social

euuu scumpa

Postat pe: 8 Aprilie 2009, ora 21:55

am o simpla intrebare dar la care nu am gasit nici un rasp....dc???dc daca stia ca-l iubesc?dc daca stia ca-s o fata cuminte?dc daca stia ca ne iubim mult?dc daca stia ca-s fidela si nu l-as insela?dc nu m-a inteles?in timp ce eu plangeam de dragul lui,de dorul lui,si plangeam ca nu mai gaseam solutii ca sa aiba incredere in mn,muream de ciuda ca sunt fidela si el ma acuza mereu...el se saruta cu alta...:(( o tinea in brate pe ea???dc??dc numai curvele au noroc in viata???dc o fata cuminte nu poate fi vazuta bine...si nu ca as fi o fata retrasa,din contra,sunt o fire nebunatica rebela,dar pt el m-am skimbat mult,am facut totul pt el,l-am iertat pt ca a zis ca-i pare rau,A facut un accident cu fata care m-a inselat,si am ramas cu el,l-am ajutat,mergeam cu el la spital sa-i duca mancare si dulciuri pt ca era internata,ramaneam in masina si plangeam si nu-mi venea sa cred ca s-a intamplat desi imi jurase ca nu s-ar duce cu niciuna,pt ca nu-i liposeste nimik cu mn,ba chiar vroia sa facem nunta pe ascuns,,desi plangeam incontinuu,eram distrusa,nu dormeam deloc,doar plangeam.si nici acum nu are incredere in mine.E foarte gelos,si m-a facut si pe mn f geloasa,mi-a jurat in biserica in ziua in care m-a inselat ca ii pare rau,si ca nu o sa ma mai insele niciodata...ce sa fac???il iubesc mult.il ador,dar nu stiu daca am sa pot uita vreodata tradarea lui..Am nopti la rand de cand plang,desi a trecut jumatate de an de cand s-a intamplat...mai pot fi fericita vreodata???o sa uit vreodata?cat o sa mai sufar??

delfinut

Postat pe: 9 Aprilie 2009, ora 10:54

De la: euuu scumpa, la data 2009-04-08 21:55:25

am o simpla intrebare dar la care nu am gasit nici un rasp....dc???dc daca stia ca-l iubesc?dc daca stia ca-s o fata cuminte?dc daca stia ca ne iubim mult?dc daca stia ca-s fidela si nu l-as insela?dc nu m-a inteles?in timp ce eu plangeam de dragul lui,de dorul lui,si plangeam ca nu mai gaseam solutii ca sa aiba incredere in mn,muream de ciuda ca sunt fidela si el ma acuza mereu...el se saruta cu alta...:(( o tinea in brate pe ea???dc??dc numai curvele au noroc in viata???dc o fata cuminte nu poate fi vazuta bine...si nu ca as fi o fata retrasa,din contra,sunt o fire nebunatica rebela,dar pt el m-am skimbat mult,am facut totul pt el,l-am iertat pt ca a zis ca-i pare rau,A facut un accident cu fata care m-a inselat,si am ramas cu el,l-am ajutat,mergeam cu el la spital sa-i duca mancare si dulciuri pt ca era internata,ramaneam in masina si plangeam si nu-mi venea sa cred ca s-a intamplat desi imi jurase ca nu s-ar duce cu niciuna,pt ca nu-i liposeste nimik cu mn,ba chiar vroia sa facem nunta pe ascuns,,desi plangeam incontinuu,eram distrusa,nu dormeam deloc,doar plangeam.si nici acum nu are incredere in mine.E foarte gelos,si m-a facut si pe mn f geloasa,mi-a jurat in biserica in ziua in care m-a inselat ca ii pare rau,si ca nu o sa ma mai insele niciodata...ce sa fac???il iubesc mult.il ador,dar nu stiu daca am sa pot uita vreodata tradarea lui..Am nopti la rand de cand plang,desi a trecut jumatate de an de cand s-a intamplat...mai pot fi fericita vreodata???o sa uit vreodata?cat o sa mai sufar??
.... grea intrebarea ta.....Important este ca tu il iubesti.....Fericita? nu stiu daca vei putea fi vreodata ....cu el.De ce?
ptr.ca....undeva in sufletul tau.....l-i iertat ptr. tradarea lui.....dar nu ai uitat.Si,cu siguranta,nu vei uita niciodata.....indiferent cat ai incerca...Da,te-a inselat.......asta doare......dar poate ca pe tine te iubeste cu adevarat...cealalta nu a fost dect o..ratacire de moment...Vezi,barbatii gandesc altfel decat noi,femeile.......acum important este daca tu poti ierta.Daca il ierti....inseamna ca il iubesti cu toata fiinta ta....si atunci poate merita sa-i dai o sansa....Poate ca si-a invatat lectia..dar acum numai tu sti...care sunt adevaratele sentimente ptr el...numai tu poti lua o decizie.....nu e nimeni in masura sa spuna ce sa faci.....In legatura cu plinsul.....nu cred ca e bine sa plangi atat.....incearca sa te gandesti daca relatia asta are vreo sansa.Parerile sunt ....Discutabile...unii v-or spune...te-a inselat..gata termina cu e..////.....altii te v-a sfatui sa il ierti......dar numai tu poti lua o decizie.....dar totusi ..eu sunt de parere ca oricine are dreptul la o sansa.....Astept noutati..pana atunci......incearca sa-ti amintesti toate clipele frumoase alaturi de el.daca ele au fost...si cu siguranta.....decizia ta v-a fi cea corecta.!multa bafta!te

delfinut

Postat pe: 9 Aprilie 2009, ora 11:00

De la: delfinut, la data 2009-04-09 10:54:34

De la: euuu scumpa, la data 2009-04-08 21:55:25

.... grea intrebarea ta.....Important este ca tu il iubesti.....Fericita? nu stiu daca vei putea fi vreodata ....cu el.De ce?
ptr.ca....undeva in sufletul tau.....l-i iertat ptr. tradarea lui.....dar nu ai uitat.Si,cu siguranta,nu vei uita niciodata.....indiferent cat ai incerca...Da,te-a inselat.......asta doare......dar poate ca pe tine te iubeste cu adevarat...cealalta nu a fost dect o..ratacire de moment...Vezi,barbatii gandesc altfel decat noi,femeile.......acum important este daca tu poti ierta.Daca il ierti....inseamna ca il iubesti cu toata fiinta ta....si atunci poate merita sa-i dai o sansa....Poate ca si-a invatat lectia..dar acum numai tu sti...care sunt adevaratele sentimente ptr el...numai tu poti lua o decizie.....nu e nimeni in masura sa spuna ce sa faci.....In legatura cu plinsul.....nu cred ca e bine sa plangi atat.....incearca sa te gandesti daca relatia asta are vreo sansa.Parerile sunt ....Discutabile...unii v-or spune...te-a inselat..gata termina cu e..////.....altii te v-a sfatui sa il ierti......dar numai tu poti lua o decizie.....dar totusi ..eu sunt de parere ca oricine are dreptul la o sansa.....Astept noutati..pana atunci......incearca sa-ti amintesti toate clipele frumoase alaturi de el.daca ele au fost...si cu siguranta.....decizia ta v-a fi cea corecta.!multa bafta!te
....si app;numai atunci cand pierdem pe cineva intelegem cat de mult a insemnat ptr.noi.Ma intreb de ce atat de tarziu? Uneori...este atat de tarziu...ca nu se m-ai poate face..NIMIC....si ve-i trai toata viata cu durere in suflet..cu mult regret ca poate daca iertai......mda...mereu v-a fi cuvantul ...daca...sper doar ca ptr.tine sa nu fie....prea tarziu...viata merge mai departe...hai capul sus..indiferent care e decizia ta...traieste-ti viata...te

delfinut

Postat pe: 9 Aprilie 2009, ora 11:01

Scumpa.......astept noutati.....o zi frumoasa langa cei care te merita.....!

euuu scumpa

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 18:32

multumesc pt sfaturi!!!!gandim la fel....ma bucur sa cunosc pe cineva ca tine.Probabil ai un suflet bun...mersi mult.te-am pooopat

delfinut

Postat pe: 4 Mai 2009, ora 18:44

De la: euuu scumpa, la data 2009-05-04 18:32:13

multumesc pt sfaturi!!!!gandim la fel....ma bucur sa cunosc pe cineva ca tine.Probabil ai un suflet bun...mersi mult.te-am pooopat
......esti draguta......daca vrei sa vorbim.....daca simti nevoia sa vorbesti cu cineva.......eu sunt aici...cauta-ma .....aici..sau...dincolo......v-oi discuta sincer despre tot ce vrei tu......Sper ca acum nu esti trista......sper ca ai luat o decizie.........corecta......te o seara placuta.

delfinut

Postat pe: 5 Mai 2009, ora 08:04

De la: angie789, la data 2009-05-05 00:19:00

Oricat de mult timp ar trece in mintea ta tot acele imagini le vei avea.Atunci cand a sarutatope cealalta, atunci cand a imbratisato, ect.Eu zic ca vei incepe sal iubesti din ce in ce mai putin din cauza greselii lui.Dar daca tea inselat o data, o va face si a doua si a treia oara si tot asa, pt ca el zice ca daca lai iertat o data il vei ierta mereu.Va confunda bunatatea cu prostia daca sti la ce ma refer.Eu zic ca o fata ca tine ar trebui sa incerce sa isi vada de drumul ei si chiar meriti mai mult de atat.Oricum indiferent de decizia ta eu iti urez bafta si stop lacrimilor
................... Da,ai dreptate......vei avea an mintea ta.......acele imagini.......dar......cand iubesti cu tot sufletul..cu toata fiinta ta.......crede-ma......esti capabil......sa ierti......Orice om greseste........dar daca i se da o sansa......poate ca nu o sa regrete..... Sunt oameni care stiu sa profite de o noua sansa......orice om are dreptul la o sansa,nu? Daca el alege......sa profite sau nu de aceasta sannsa,daca intelege ca a gresit si se poate andrepta........ atunci este...ok.......daca nu.......atunci sa-l lase....sa-si urmeze calea lui.......dar cel putin nu v-a trai niciodata intrebandu-se......cum ar fi fost daca al iertam? nu draga mea.......nu cred ca cineva ar putea confunda bunatatea cu prostia......astea sunt 2 lucruri....total diferite....... Doar ca am am uitat sa iertam.......sa fim m-ai buni......! A ierta,a fi bun....nu anseamna a fi ...prost.......! Eu cred ca oricui i se poate da o sansa......apoi......a-ti dai seama daca a meritat sau nu.......nu ce ai de pierdut? o zi buna.!

vanghelis007

Postat pe: 6 Mai 2009, ora 07:35

Parerea mea este sa-i dea toate sansele.Daca tu te duci la un restaurant, si ceri cartofi pai, si vine la tine cel care te serveste cu un pai si-ti zice:
-Domnule, acesta este singurul pai pe care l-am gasit.In ce priveste cartofii, am trimis acuma la piata sa cumpere, pentru ca noi suntem pe profil italienesc si nu servim decat spaghete,-Dvs., ce ati spune?
Sau sa va spun ce a patit Suzuki.S-a dus sa se insoare si i-a deschis tatal fetei.Acesta s-a uitat lung la Suzuki, ca el s-a simtit obligat sa faca conversatie.Si-a dres prin urmare glasul si a spus:
-Am venit sa cer mana fetei Dvs.
La care proprietarul lacului, a raspuns:
-Ori toata, ori nimic.

euuu scumpa

Postat pe: 6 Mai 2009, ora 17:28

multumesc mult pt incurajari delfinut...nu l-am parasit chiar daca am fost distrusa...Am vrut sa fiu alaturi de el,pt ca fata cu care ma inselase ajunsese in spital,in urma unui accident cu masina si ma speriasem f tare si in momentele alea nu-mi doream decat sa fiu alaturi de el si poate sa-i arat pt ultima oara cat de mult insemna pt mn....A fost o ratacire de moment pt el...a plans foarte mult,kiar daca trecuse o luna de la neplacutul eveniment,el plangea din cauza ca-si daduse seama ce are langa el...Asa a spus el!!!Vreau sa-l cred,sa-i dau o sansa din suflet,pt ca stiu ca oricine o merita,dar adevarul e ca nu o sa pot uita niciodata ce suferinta mare a adus in viata mea.Cu cati baieti am fost niciunul nu ma mai inselase kiar daca nu tineam la ei cum tin la el,si nu cunoscusem adevarata suferinta...PE CAT ESTI DE FERICIT CU O PERSOANA PE ATAT DE NEFERICIT ESTI DACA ACEA PERSOANA TE DEZAMAGESTE.AM FOST DISTRUSA...acum m-am mai calmat pt ca a trecut jumatate de an...dar ceva in suflet s-a skimbat,sunt mult mai geloasa dar el zice ca nu am de ce...as vrea sa stau calma fara sa-mi pese..dar nu poot.te pooop delfinut

delfinut

Postat pe: 16 Mai 2009, ora 05:00

De la: euuu scumpa, la data 2009-05-06 17:28:37

multumesc mult pt incurajari delfinut...nu l-am parasit chiar daca am fost distrusa...Am vrut sa fiu alaturi de el,pt ca fata cu care ma inselase ajunsese in spital,in urma unui accident cu masina si ma speriasem f tare si in momentele alea nu-mi doream decat sa fiu alaturi de el si poate sa-i arat pt ultima oara cat de mult insemna pt mn....A fost o ratacire de moment pt el...a plans foarte mult,kiar daca trecuse o luna de la neplacutul eveniment,el plangea din cauza ca-si daduse seama ce are langa el...Asa a spus el!!!Vreau sa-l cred,sa-i dau o sansa din suflet,pt ca stiu ca oricine o merita,dar adevarul e ca nu o sa pot uita niciodata ce suferinta mare a adus in viata mea.Cu cati baieti am fost niciunul nu ma mai inselase kiar daca nu tineam la ei cum tin la el,si nu cunoscusem adevarata suferinta...PE CAT ESTI DE FERICIT CU O PERSOANA PE ATAT DE NEFERICIT ESTI DACA ACEA PERSOANA TE DEZAMAGESTE.AM FOST DISTRUSA...acum m-am mai calmat pt ca a trecut jumatate de an...dar ceva in suflet s-a skimbat,sunt mult mai geloasa dar el zice ca nu am de ce...as vrea sa stau calma fara sa-mi pese..dar nu poot.te pooop delfinut
.................e firesc sa se schimbe ceva in suflet......... Esti mult m-ai geloasa.....spui........nu cred ca asta o sa te ajute fff mult.Da,un lucru este clar.................al iubesty,altfel nu ai putea sa fi geloasa. Tu al cunosti m-ai bine,doar tu poti sa sti care este adevarul.Poate ca si-a invatat lectia,si nu o m-ai repeta.Orice om are dreptul in viata la o sansa...........dar daca a stiut sau nu sa profite de sansa,numai tu sti...............

vanghelis007

Postat pe: 19 Mai 2009, ora 15:42

Daca inca mai poti sa poopi este bine.Dar ai grija ce pupi, sa nu ti se auda vorbe, ca circuli pe sens contrar.

oanamiruna

Postat pe: 13 Decembrie 2011, ora 04:43

hei.si eu am patit cam la fel ca voi.am 20 de ani,iubitul sau fostul iubit nici nu stiu cum sa ii mai spun:)) are 21.suntem impreuna de 2 ani jumate,de la inceput am simtit ca e genul ca inseala,dar am descoperit abea atunci cand il iubeam si tot l-am iertat.bineinteles ca nu recunostea si nici in ziua de azi nu a recunoaste,dar i-am spus de 1000 de ori ca cea mai buna solutie pt aman2 ar fi sa ne despartim,ptr ca ma gandesc in fiecare moment ca ma inseala,ca vorbeste cu vreuna...etc....si culmea culmilor zice k ma iubeste.intr'un fel il cred,ptr ca la inceputul relatiei si eu l-am inselat. si am fost hotarata de 1000 de ori sa ma despart de el si tot nu am putut...si presimt ca iar o sa fac la fel... aiurea rau cu dragostea asta :)) cel mai bine ar fi sa nu mai ne indragostim noi fetele:))

oanamiruna

Postat pe: 13 Decembrie 2011, ora 04:45

aproape la fel am patit si eu.odata ce nu mai ai incredere intr'un om...nu mai e posibila o relatie fericita :) ...cel putin la mine,nu pot sa uit,nu am cum,desi uneori as vrea :) sper tu macar sa poti

Redutti.ro
Postat foarte recent

119.00 de lei cu reducere de 47% Cadoul ideal pentru el sau ea! Doar 119 lei in loc de 225 lei pentru set ceasuri barbat si dama!

Raspunde
Tipareste topicul "OARE MA IUBESTE DACA M-A INSELAT?????"
Mergi la:

Cele mai vizualizate albume foto din ultima saptamana pe LumeaeMica

Arhiva LumeaeMica:

Teme de discutii pe forum:
Social ·  Politica ·  Urban ·  Sport ·  IT ·  Leisure & Entertainment  ·  Job ·  Relatii ·  Horoscop ·  Turism ·  Casa & Gradina ·  Moda, Frumuseste & Welness ·  Sugestii si reclamatii ·  Regional ·