Subiecte din
Infidelitate

cum sa fac sa am din...

domn

Cum sa reactionezi...

consiliere online -...

Ai nevoie de un sfat?...

de ce ne este frica...

Detectiv particular...

cum se trateaza gelozia?

de ce trebuie sa...

I don`t wanna do this...

cum iti dai seama cand partenerul de viata te inseala

Toate forumurile Relatii Infidelitate

gabicirt

Postat pe: 20 Decembrie 2010, ora 14:16

As vrea sa stiu si parerile altora despre acest lucru.Cum iti dai seama,pt ca banuieli am dar nu am dovezi,adevarul e ca nu e la fel de dragastos ca inainte,si spune vvorbe ce nu imi plac,,dar oare ma inseala?astept comentarii

separazius

Postat pe: 20 Decembrie 2010, ora 14:33

banuielile,suspiciunile, te ucid(la figurat)....... dovezile nu te ajuta cu nimc,ele rasucesc doar cutitul in rana(tot la figurat)........ atunci cind te inseala,de obicei, o simti..... ...... viata este pre scurta ,pentru a te incilci in suferinta si alte alea-alea......... nu ai decit sa mergi inainte pe treaba ta, sai iei tot ce e pozitiv din ceea ce ti se intimpla ,iar ceea ce este negativ sa lasi in urma si sa treci peste, asa ca si cum nici nu ar fi existat.... p.s. e usor de vorbit si dat ,,sfaturi,, din afara ,,problemei,, dar este ,daca stai un pic si te gindesti, usor si sa treci peste tot ceea ce nu e ok... atunci cind vrei acest lucru..... bafta!

separazius

Postat pe: 26 Decembrie 2010, ora 22:25

ba!... mesteru asta de mai sus ,scrie.......

vyoryca

Postat pe: 27 Decembrie 2010, ora 20:39

De la: gabicirt, la data 2010-12-20 14:16:58

As vrea sa stiu si parerile altora despre acest lucru.Cum iti dai seama,pt ca banuieli am dar nu am dovezi,adevarul e ca nu e la fel de dragastos ca inainte,si spune vvorbe ce nu imi plac,,dar oare ma inseala?astept comentarii

Pai...dupa ce te sui pe cantar si constati ceva in plus sau minus.... dupa ce te uiti de 100 de ori in oglinda si constati k nu mai ai un look infailibil.... dupa ce intri la dush de 100 de ori si inca nu mirosi a flori.... dupa ce constati ca problemele nerezolvate te streseaza si esti si te comporti nervos..... dupa ce realizezi ca nu prea ai chef sa fi dulce si salbatica la pat.....intreaba-te daca partenerul te inseala...

separazius

Postat pe: 28 Decembrie 2010, ora 01:26

De la: vyoryca, la data 2010-12-27 20:39:47

Pai...dupa ce te sui pe cantar si constati ceva in plus sau minus.... dupa ce te uiti de 100 de ori in oglinda si constati k nu mai ai un look infailibil.... dupa ce intri la dush de 100 de ori si inca nu mirosi a flori.... dupa ce constati ca problemele nerezolvate te streseaza si esti si te comporti nervos..... dupa ce realizezi ca nu prea ai chef sa fi dulce si salbatica la pat.....intreaba-te daca partenerul te inseala...
pre multa munca, pentru a afla daca are sau nu coarne........ io asi zice sa sa pipaie pa frunte si cu seguranta are sa stie daca-i ,,alb sau negru,,

Neby

Postat pe: 28 Decembrie 2010, ora 03:16

Da, nu poti sa stii exact.

Neby

Postat pe: 28 Decembrie 2010, ora 03:34

Nu stiu. Sunteti casatoriti religios? Ca mi-a zis un preot catolic, calugar franciscan, ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu i-a murit cuiva sotul sau sotia, nu se poate casatori din nou.
Daca nu esti casatorita cu el, nu-ti face probleme, oricum zicea Sf. Paul ca e ,mai bine pt. om sa ramana cum este el insusi, el nu era casatorit. Depinde cum vrea Dumnezeu pt. fiecare.
Imi mai zicea preotul respectiv ca pana nu te-ai casatorit cu el, nu e bine nici sa te atingi prea mult, nici sa te saruti pe gura. Imi spunea el cam asa, cand il vezi, poti sa il pupi, asa, pe obraz, poti chiar sa il si imbratisezi, asa, prieteneste, dar nu trebuie repetate atingerile...

vyoryca

Postat pe: 28 Decembrie 2010, ora 15:57

De la: Neby, la data 2010-12-28 03:16:49

Da, nu poti sa stii exact.

Asa e...deci..concluzia.=.trebuie pipait daca sunt sau nu cornite-n frunte...!...

john evil

Postat pe: 28 Decembrie 2010, ora 15:58

De la: Neby, la data 2010-12-28 03:34:12

Nu stiu. Sunteti casatoriti religios? Ca mi-a zis un preot catolic, calugar franciscan, ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu i-a murit cuiva sotul sau sotia, nu se poate casatori din nou.
Daca nu esti casatorita cu el, nu-ti face probleme, oricum zicea Sf. Paul ca e ,mai bine pt. om sa ramana cum este el insusi, el nu era casatorit. Depinde cum vrea Dumnezeu pt. fiecare.
Imi mai zicea preotul respectiv ca pana nu te-ai casatorit cu el, nu e bine nici sa te atingi prea mult, nici sa te saruti pe gura. Imi spunea el cam asa, cand il vezi, poti sa il pupi, asa, pe obraz, poti chiar sa il si imbratisezi, asa, prieteneste, dar nu trebuie repetate atingerile...

ta`na`naaaaa....
un` ziceai ca`i ceanca??

vyoryca

Postat pe: 28 Decembrie 2010, ora 16:02

De la: separazius, la data 2010-12-28 01:26:18

De la: vyoryca, la data 2010-12-27 20:39:47

pre multa munca, pentru a afla daca are sau nu coarne........ io asi zice sa sa pipaie pa frunte si cu seguranta are sa stie daca-i ,,alb sau negru,,

gri....(am gresit topicul?)

io-ioana

Postat pe: 28 Decembrie 2010, ora 16:05

De la: john evil, la data 2010-12-28 15:58:50

ta`na`naaaaa....
un` ziceai ca`i ceanca??

sssttttt, neby e pretena mea
si o 'ubi mult

io-ioana

Postat pe: 28 Decembrie 2010, ora 16:21

Am glumit.
Azi e marti.

john evil

Postat pe: 28 Decembrie 2010, ora 16:21

De la: io-ioana, la data 2010-12-28 16:05:44

De la: john evil, la data 2010-12-28 15:58:50

ta`na`naaaaa....
un` ziceai ca`i ceanca??

sssttttt, neby e pretena mea
si o 'ubi mult

ia`le tu pa toate

eeliza

Postat pe: 19 Februarie 2011, ora 21:01

DACA SIMTI CA PARTENERUL TE ISEALA ,DA I O LECTIE,INSEALA SI TU

eeliza

Postat pe: 19 Februarie 2011, ora 21:01

DACA SIMTI CA PARTENERUL TE ISEALA ,DA I O LECTIE,INSEALA SI TU

eeliza

Postat pe: 19 Februarie 2011, ora 21:05

POTI SA TE CASATORESTI CU UN BARBAT SAU FEMEIE DIVORTATI NUMAI DACA PARTENERUL LOR A INSELAT DACA NU NU FIINDCA E PACAT!!!! CURVIA SI PREA CURVIA NU PLACE DOMNULUI E UNA DIN PORUNCI SA NU CURVESTI SI SA NU FACI PREACURVIE !!! TOTUL SE SPURCA CU CURVIA SI PREA CURVIA

vyoryca

Postat pe: 20 Februarie 2011, ora 17:02

De la: eeliza, la data 2011-02-19 21:05:24

POTI SA TE CASATORESTI CU UN BARBAT SAU FEMEIE DIVORTATI NUMAI DACA PARTENERUL LOR A INSELAT DACA NU NU FIINDCA E PACAT!!!! CURVIA SI PREA CURVIA NU PLACE DOMNULUI E UNA DIN PORUNCI SA NU CURVESTI SI SA NU FACI PREACURVIE !!! TOTUL SE SPURCA CU CURVIA SI PREA CURVIA

... ...elizo...esti obsedata ?...sau in ...lipsuri...si te-ncurajezi...dand-o ca-i pacat...si vezi doamne...d-aia....

ocean161

Postat pe: 22 Martie 2011, ora 11:57

Ti-ai inselat iubitul... Deodata in viata ta a aparut un "cineva" special din trecut si nu ai rezistat tentatiei. Invata sa traiesti acest moment, sa-l privesti cu pasiune la inceput si sa simti satisfactie, apoi putin regret, mai multe remuscari, pentru ca in final sa inveti sa te ierti si sa uiti...

Dimineata de dupa...
Te trezesti cu gustul amarui al tradarii in gura, te indrepti greoi spre baie unde dai cu ochii de prima oglinda din viata ta de femeie infidela. Te privesti. Iti dau lacrimile. Te gandesti la felul in care te vei vedea in ochii lui cateva ore mai tarziu. Te torturezi singura cu gandul la reactia lui daca ar sti. Pui mana pe telefon si il suni doar ca sa-l asiguri ca-l iubesti, desi el nu se indoise vreodata si ca sa-l auzi spunand acelasi lucru. Dupa ce inchizi, te gandesti ca nu trebuie sa stie niciodata despre mica ta escapada. Ca l-ar distruge si ca v-ar distruge si pe voi. Te intorci in fata oglinzii si iti privesti corpul. Cauti posibile semne ale noptii de amor pe care ai petrecut-o in bratele iubitului de demult. Nimic care sa nu poate fi ascuns. Mai greu de machiat se dovedesc a fi gandurile tale care impletesc remuscarile cu fiorii noptii trecute.

Intre pasiune si remuscare...
Cu cat se apropie ora la care trebuie sa-l vezi, cu atat esti mai tensionata. Incerci sa alungi gandurile negre, sa nu te mai gandesti ca ar putea afla. Din cand in cand gandul la celalalt iti reaminteste de noaptea pe care ai petrecut-o cu el. Vrei sa-ti stergi aceasta imagine din minte, nu pentru ca nu ti-ar place ci pentru ca te simti vinovata pentru placerea pe care ai simtit-o. La naiba! Macar daca ai putea sa ti-l scoti din minte. Iti trece repede prin minte gandul ca poate si iubitul tau a trecut prin asta. Nu, nu se poate. Ai fi stiut, ai fi simtit. Sau nu? Nu poti insa sa-l acuzi pe el de ceva ce tu ai facut...

Sfarsit sau inceput?
El bate la usa. Inima iti bate din ce in ce mai tare. Ii deschizi si i te arunci in brate doar ca sa-i eviti privirea. Prezenta lui in camera in care in urma cu cateva ore faceai dragoste cu un alt barbat ti se pare apasatoate. Te sperie gandul ca ceva ar putea sa te dea de gol. Te uiti cu teama in jur cautand urme care nu exista. Apoi iti dai seama cat de ciudata trebuie sa pari in fata lui atat de agitata. Te uit la el. Iti spui in gand ca nu o sa afle niciodata ceea ce simti tu acum. Ca nu poti sa-l pierzi doar din cauza unei nopti...
Trebuie doar sa incerci sa uiti. Sa te ierti si apoi sa uiti...

vyoryca

Postat pe: 24 Martie 2011, ora 13:30

De la: ocean161, la data 2011-03-22 11:57:12

Ti-ai inselat iubitul... Deodata in viata ta a aparut un "cineva" special din trecut si nu ai rezistat tentatiei. Invata sa traiesti acest moment, sa-l privesti cu pasiune la inceput si sa simti satisfactie, apoi putin regret, mai multe remuscari, pentru ca in final sa inveti sa te ierti si sa uiti...

Dimineata de dupa...
Te trezesti cu gustul amarui al tradarii in gura, te indrepti greoi spre baie unde dai cu ochii de prima oglinda din viata ta de femeie infidela. Te privesti. Iti dau lacrimile. Te gandesti la felul in care te vei vedea in ochii lui cateva ore mai tarziu. Te torturezi singura cu gandul la reactia lui daca ar sti. Pui mana pe telefon si il suni doar ca sa-l asiguri ca-l iubesti, desi el nu se indoise vreodata si ca sa-l auzi spunand acelasi lucru. Dupa ce inchizi, te gandesti ca nu trebuie sa stie niciodata despre mica ta escapada. Ca l-ar distruge si ca v-ar distruge si pe voi. Te intorci in fata oglinzii si iti privesti corpul. Cauti posibile semne ale noptii de amor pe care ai petrecut-o in bratele iubitului de demult. Nimic care sa nu poate fi ascuns. Mai greu de machiat se dovedesc a fi gandurile tale care impletesc remuscarile cu fiorii noptii trecute.

Intre pasiune si remuscare...
Cu cat se apropie ora la care trebuie sa-l vezi, cu atat esti mai tensionata. Incerci sa alungi gandurile negre, sa nu te mai gandesti ca ar putea afla. Din cand in cand gandul la celalalt iti reaminteste de noaptea pe care ai petrecut-o cu el. Vrei sa-ti stergi aceasta imagine din minte, nu pentru ca nu ti-ar place ci pentru ca te simti vinovata pentru placerea pe care ai simtit-o. La naiba! Macar daca ai putea sa ti-l scoti din minte. Iti trece repede prin minte gandul ca poate si iubitul tau a trecut prin asta. Nu, nu se poate. Ai fi stiut, ai fi simtit. Sau nu? Nu poti insa sa-l acuzi pe el de ceva ce tu ai facut...

Sfarsit sau inceput?
El bate la usa. Inima iti bate din ce in ce mai tare. Ii deschizi si i te arunci in brate doar ca sa-i eviti privirea. Prezenta lui in camera in care in urma cu cateva ore faceai dragoste cu un alt barbat ti se pare apasatoate. Te sperie gandul ca ceva ar putea sa te dea de gol. Te uiti cu teama in jur cautand urme care nu exista. Apoi iti dai seama cat de ciudata trebuie sa pari in fata lui atat de agitata. Te uit la el. Iti spui in gand ca nu o sa afle niciodata ceea ce simti tu acum. Ca nu poti sa-l pierzi doar din cauza unei nopti...
Trebuie doar sa incerci sa uiti. Sa te ierti si apoi sa uiti...

... ...mda...posibil.!..cat se poate de...real.... ...
.... ...deh...!...ca doar oameni suntem...si ..daca e doar o intamplare ( nu un obicei !) ...e ..ok !...viata merge ..inainte !...chiar nu e nici o tragedie...!..parerea mea. !

eeliza

Postat pe: 25 Martie 2011, ora 00:24

DA DRAGA E PACAT SA CURVESTI DAR PROBABIL CA SI TU CURVESTI SI DE AIA EU TE SUPAR PROBABIL !!! EU NU SIMT LIPSA CUIVA CUM PROBABIL O SIMTI TU!!! SI GAINILE ISI ISEALA COCOSII SI INVERS DAR DEOSEBIREA E CA EI FAC SEX FARA PERVESIUNI

eeliza

DA DRAGA E PACAT SA CURVESTI DAR PROBABIL CA SI TU CURVESTI SI DE AIA EU TE SUPAR PROBABIL !!! EU NU SIMT LIPSA CUIVA CUM PROBABIL O SIMTI TU!!! SI GAINILE ISI ISEALA COCOSII SI INVERS DAR DEOSEBIREA E CA EI FAC SEX FARA PERVESIUNI

eeliza

eeliza

Postat pe: 25 Martie 2011, ora 00:27

DACA ITI ISELI PARTENERUL EU NU INTELEG DE CE TE MAI CASATORESTI!!!AR FI BN SA MERGI LA ARABI SI SA TI IEI 10 FEMEI SA TI FACI HAREMMMMMMMMMMMM CA COCOSIIII

eeliza

DACA ITI ISELI PARTENERUL EU NU INTELEG DE CE TE MAI CASATORESTI!!!AR FI BN SA MERGI LA ARABI SI SA TI IEI 10 FEMEI SA TI FACI HAREMMMMMMMMMMMM CA COCOSIIII

eeliza

eeliza

KOKOMIC

Postat pe: 11 Mai 2011, ora 15:16

Imi mai zicea preotul respectiv ca pana nu te-ai casatorit cu el, nu e bine nici sa te atingi prea mult, nici sa te saruti pe gura. Imi spunea el cam asa, cand il vezi, poti sa il pupi, asa, pe obraz, poti chiar sa il si imbratisezi, asa, prieteneste, dar nu trebuie repetate atingerile... .................................... m-ai innebubit cu calugarul asta...franciscan...alta replica nu ai???altceva nu mai stii?
apropos....din ce religie faci parte???????????lol...

aifos

Postat pe: 12 Mai 2011, ora 12:09

De la: io-ioana, la data 2010-12-28 16:21:02

Am glumit.
Azi e marti.

La mine-i joi

Contras1

Postat pe: 30 Mai 2011, ora 01:54

Daca o iubesti ca tine insuti,bucura-te.Fericirea ei nu poate fi amaraciunea ta,indiferent de cel/cea care-i provoaca orgasmele.Tu nu trebuie sa faci nimic,doar sa te rogi pentru fericirea partenerei.

s3LLzA

Postat pe: 2 Iunie 2011, ora 00:13

sincer sunt intr`o situatie asemanatoare cu a ta .. si as vrea si eu un raspuns
suntem impreuna de aprox 9 luni , la inceput a fost foarte frumos ca o poveste dupa cateva luni a inceput sa se strice totul intre noi zi dupa zi se intampla cate ceva , fosta lui suna , peurma dupa ce am aflat telefonul era tot timpul la el si de fiecare data cand ma uitam erau sterse apelurile si mesajele, ma mintit ca e acasa la mama lui cand am venit cu masina dupa el si lam sunat sa vina pana afara defapt era la apartamentul lui , cand am ajuns acolo sal intreb de ce ma mintit apartamentul lui era ca si cum nu a locuit nimeni de cateva zile ,mia zis ca ma mintit ca nu vroia sa ma supere stiind ca nu`mi place cand sunt plecata sa stea singur in apartament, dupa am lasat totul balta si mam mutat cu el, am gasit prezervative in apartament (nu folosim), mia zis ca lea primit de la doctor si lea aruncat, dupa am gasit din nou un prezervativ in casa cand doar noi locuim acolo spunandumi ca nu stie de unde a aparut, sunt mai multe pe care nu mi le amintesc, dar a devenit foarte rece cu mine , intradevar sunt ca o masina de tocat cand e vb de asa ceva ceea ce mi se pare normal, si tot ce primesc in schimb de la el e sunt prea paranoia , ca nu sse intampla absolut nimik , si ca nu ar avea de ce sa am insele , si ca toate astea par ciudate dar nu are o explicatie pt ca el nu ma inseala, imi zice ca ma iubeste si ca insemn totul pentru el,
si de cand sa intamplat toate astea nu exista moment cand sunt plecata la munca sa nu ma gandesc oare ce face merge la munca sau la alta , a si am uitat acum cateva zile am aflat ca e iscris la toate siturile de match.com, spunand altor fete cat de sexy si frumoase sunt, plus e mai inscris si situri dirty, si ceea ce ma deranjeaza fetele sunt din acelasi oras unde stam ,
a si am devenit o cicalitoare unde mergi,cine te suna, vreau sa vad, la cat mergi la munca, cand iesi de la munca,
sincer vreau un raspuns nu ma simt bine in situatie , sunt foarte derutata
multumesc

Redutti.ro
Postat foarte recent

19.00 de lei cu reducere de 37% Bila aromata pentru baie Ceai Verde Cumpara bila aromata pentru baie ceai verde la doar 19 lei, reducere de la 30 de lei!

Raspunde
Tipareste topicul "cum iti dai seama cand partenerul de viata te inseala"
Mergi la:

Cele mai vizualizate albume foto din ultima saptamana pe LumeaeMica

Arhiva LumeaeMica:

Teme de discutii pe forum:
Social ·  Politica ·  Urban ·  Sport ·  IT ·  Leisure & Entertainment  ·  Job ·  Relatii ·  Horoscop ·  Turism ·  Casa & Gradina ·  Moda, Frumuseste & Welness ·  Sugestii si reclamatii ·  Regional ·