Subiecte din
Infidelitate

cum sa fac sa am din...

domn

consiliere online -...

Ai nevoie de un sfat?...

de ce ne este frica...

cum iti dai seama cand...

Detectiv particular...

cum se trateaza gelozia?

de ce trebuie sa...

I don`t wanna do this...

Cum sa reactionezi cand afli ca te insala??????

Toate forumurile Relatii Infidelitate

fish007

Postat pe: 31 Octombrie 2008, ora 17:17

chiar asa buna intrebare!......primul lucru acuzi persoana cealalta, nicidecum cel care iti e preten(a)........GRESIT!!!

crazygirl

Postat pe: 31 Octombrie 2008, ora 17:20

foarte simplu...fiecare in modul lui...cel putin mi-as vedea de viatza mea si a doua sansa chiar nu i-as acordao,eu nu dau a doua sansa nimanui

crin

Postat pe: 31 Octombrie 2008, ora 17:20

depinde de persoana, uni oameni cred ca este sfarsitul relatiei, alti cred ca pot merge ma i departe.eu credd ca depinde doar de noi daca iertam pe cel sau pe cea care inseala.

crin

Postat pe: 31 Octombrie 2008, ora 17:21

nu cred ca cineva care inseala o data nu o va mai face.

vivia

Postat pe: 1 Noiembrie 2008, ora 14:47

infidelitatea a fost inca din cele mai vechi timpuri...mie in schimb mi se pare ca a luat o amploare mult mai mare in ultima perioada.Sincer,nici nu stiu ce sa cred,cine inseala mai mult?femeile sau barbatii? cu acuzatul e mai complicat,pt ca at cand o pers inseala,e clar ca probl vine din interiorul cuplului,ambii parteneri purtand vina. Si...sa fim seriosi...cate pers nu au trecut peste infidelitatile partenerului/partenerei, gandindu'se ca vor putea trece peste asta si ca viata lor va reveni la normal?

Postat pe: 1 Noiembrie 2008, ora 15:15

Daca aflu ca ma insala indiferent de la cine as sta de vorba cu el ,l-as intreba motivul dupa care as trage concluziile.Daca ma insala intr-adevar lucru care nu cred ca l-ar recunoaste numai sa nu-mi faca rau si sa mearga mai departe cu infidelitatea ,atunci fiecare cu drumul lui,nu trebuie sa permitem la nimeni sa-si bata joc de propria noastra persoana.,ar insemna ca nu ma merita.

caimac

Postat pe: 1 Noiembrie 2008, ora 15:20

vivia, aspectul cu vina reciproca e o prostie daca e generalizat. pt ca poate fi o problema personala a unuia dintre cei doi. o inclinatie spre a diversifica, ca sa ma exprim eufemistic :)

sorynyka

Postat pe: 1 Noiembrie 2008, ora 15:21

iepuras

Postat pe: 1 Noiembrie 2008, ora 15:27

acum cred ca as inebuni am fost inselata dar am iertat mia ducea un buchet de flori si promitea ca nu mai face si eu il iertam dar el tot ma insela si tot asa e pacat sa inseli persoana iubita pina la urma toti avem aceleasi drepturi dar ce sar mai alege de o relatie pacat de ce i care inseala

alexzstyle

Postat pe: 4 Noiembrie 2008, ora 09:50

inseli si tu da cu mai multe

allyy

Postat pe: 4 Noiembrie 2008, ora 10:52

pana nu vad eu cu ochii mei nu cred lumea e rea si poate vb cum vrea

Sally

Postat pe: 7 Noiembrie 2008, ora 10:37

eram la o bauta ...pun mana pe tel sa vad ce face..dar surpriza raspunde un barbat la telefon.....Conversatia de rigoare cu cine esti si ce vrei.....am vb foarte calm la tel dar in momentul cand am inchis tel aproape am distrus tot ce imi statea in cale !!!!!relatie de 2 ani :)) povestea e mult mai lunga....

Prin urmare:unele pers inca de cand a raspuns respectivul la tel inceapeau sa faca urat dar... anyway cand ti se face o nedreptate sau se intampla ceva foarte naspa intra partea animalica in joc.....

Postat pe: 7 Noiembrie 2008, ora 18:22

Eu m-as gandi prima data de ce m-a inselat? Ce nu i-am oferit, de a facut-o sa merga la altul. Daca eu stau ok la subietcele principale ca de ex. sex, afectivitate, respect, atentie acordata, incitatie (nu se plictisea cu mine), atunci e clar ca nu avea cum sa duca la o relatie profunda. Si daca m-a inselat e treba ei, ala nu e de vina.
DAR asta nu insemna ca nu o s-o fac isi dea seama ce a facut.

Sally

Postat pe: 7 Noiembrie 2008, ora 19:40

@arnar ai scris bine ce ai scris si la aceste intrebari puse de tine am tot gandit dar nu am gasit nici un raspuns timp de cateva sapt,.....dar am gasit alte raspunsuri......tipoul care a raspuns la telefon era defat "fostul prieten" care defapt era si actualul.....dar partea ironica era ca nici el nu stia de mine :)) dar anyway a trecut mult timp de atunci

Cum ziceam FIECARE reactioneaza in felul lui depinde F mult de acea parte

fish007

Postat pe: 8 Noiembrie 2008, ora 09:36

sally, dar tu in tot timpul asta nu ti-ai dat seama ca tipa joaca pe doua fronturi? probabil ai avut prea mare incredere in ea........si te-a dezamagit.

ana35

Postat pe: 19 Noiembrie 2008, ora 20:30

Am fost inselata si am iertat,nu a fost o banuiala,a recunoscut el tot,deci sotul mi-a povestit despre amanta,la intrebarea mea ,,de ce?"respunsul lui a fost :primul-,,da,am facut-o si nu-mi pare rau"apoi dupa o mai lunga discutie mi-a raspuns:,,de prost,nu merita-i"
Deci am stat de vb la masa ca doi prieteni si mi-a povestit multe despre relatia lui cu amanta.L-am iertat cu conditia sa rupa relatia cu ea,se pare ca asa a si facut dar eu totusi nu mai am incredere in el.Acum e destul de afectuos,vesel in preajma mea,se poate spune ca ma iubeste dar.......nu cred.Problema cea mai mare este ca eu sufar enorm de mult si mi-l imaginez f.des cum era cu ea dar....IL IUBESC NESPUS DE MULT......oare ma iubeste si s-a schimbat sau.....parca ar fi linistea dinaintea furtunii,nu stiu,mi-e frica.........
Si totusi nu stiu motivul adevarat....DE CE?????? fac barbatii asa ceva cand stiu ca acasa sunt asteptati cu sufletul la gura de sotie.....

Postat pe: 20 Noiembrie 2008, ora 23:24

In loc sa te gandesti ca ati trecut peste un obstacol. Ca e fericit pt ca mai sunteti impreuna. Nu? Altfel nu facea efortul sa intrerupa cu ea. A luat o decizie buna si probabil ca se bucura si el.

Eu am observat cuplurile care au trecut peste genul asta de probleme ca sunt mai tari dupa toate astea. Cu conditia sa nu ramana acea nincredere.
De ce mai sunteti impreuna? Sa ajungeti paranoici?
Daca mergem inainte mergem cu tot sufletul sau deloc. E grea despartirea dar e un pas pe care mai tarziu cand o sa am o relatie cu toata inima, n-o sa-l regret.

andrutza448

Postat pe: 22 Noiembrie 2008, ora 00:10

intrebarea e daca mai apuci sa te gandesti cum sa reactionezi ???nu cred

ivmiro

Postat pe: 22 Noiembrie 2008, ora 19:47

Consider ca atunci cand suntem inselati suntem in aceeasi masura vinovati ca si cel care ne insala. De ce? Daca in relatie avea ceea ce-si dorea nu mai insela. Principala vinonovata este lipsa comunicarii, ne este teama sa spunem ce nu ne place(ptr a nu fi parasiti, ce ne dorim(ptr a nu se crede cine stie ce despre noi) si de aici toate aceste probelme. In concluzie: sunt vinovati si cei inselati si cei care insala. Aveti alta parere?

o oarecare

Postat pe: 22 Noiembrie 2008, ora 20:41

De la: alexzstyle, la data 2008-11-04 09:50:16

inseli si tu da cu mai multe

cea mai mare prostie pe care ar putea sa o faca cineva dupa parerea mea... ce ai putea demonstra coborandu-te la nivelul lui? ca esti mai cu capul pe umeri in nici un caz...
parerea mea..

adrian

Postat pe: 22 Noiembrie 2008, ora 20:48

inca ceva
ce a vazut sotia unui coleg de munca
1 cuplu
el o aduce la statia de metrou se saruta in masina,ea coboara din masina,se duce in statia de metrou,dar urmareste daca el a a plecat,apoi se urca in alta masina,al saruta pe al 2 si pleaca ce ziceti?

maga

Postat pe: 23 Noiembrie 2008, ora 13:33

cu calm.daca ramai impreuna e clar ca accepti sa mai fii inselat si pe viitor.cine a facut-o o data o va mai face.de regula la astia e un sport nu le trebuie un motiv anume ca sa insele.eu nu m-am coborat la nivelul de a face scandal sau alte iesiri de genul.nu merita.fruntea sus ca belele curg.la naiba.

andreeutza89

Postat pe: 23 Noiembrie 2008, ora 13:41

eu am fost in aceasta situatie si cand am aflat k ma inseala nu am crezut asta pt k aveam incredere foarte tare in el...toti prietenii imi ziceau andreea deschide ochii...dar eu nu si nu...pana m-am convins singura...cum sa reactionezi???iti zic eu cu calm vb cu el il intrebi ce motive a avut...e cea mai buna solutie

irinuk

Postat pe: 23 Noiembrie 2008, ora 13:42

si eu sunt de parere ca cel care a inselat odata o va mai face si a doua oara. cred ca ne nastem cu chestia asta. Sunt persoane care n-au inselat niciodata in viata lor, insa cei care au calcat stramb odata, sigur o vor mai face-o. Cred ca depinde si cu cine te inseala. Daca e cu o prietena/prieten cu care te vei mai vedea, e foarte greu de iertat. Insa daca barbatul se duce cu o oarecare si e o singura data(si protejat neaparat), nu cred ca se merita sa dai cu piciorul la o relatie de cativa ani, doar pentru ca a vrut sa vada cum e si cu altcineva...de vorbit e usor...imi place sa cred ca n-am fost inselata vrodata...insa daca as afla, nu stiu cum as reactiona...oricum cel mai bine e sa nu afli asa ceva

cristyangeleu

Postat pe: 24 Noiembrie 2008, ora 13:40

Ei bine in prima faza poate as zice ca as face ca trenu, dar din pacate am fost si eu in situatia de a fi inselata...

Si am reactionat diferit de cum m-am asteptat.

Banuiala mea a plecat de la faptul ca in ultima vreme era mai distant cu mine. Prietenii incercau sa imi aduca la cunostinta dar nu voiam sa cred, pentru ca aveam mare incredere in el. Pana la urma mi-a zis singur, si l-am iertat insa am facut tot ce mi-a stat in putinta sa o gasesc pe tipa si sa ma asigur ca nu o sa mai il caute niciodata si totul in urma unei discutii pe care am avut-o cu ea, fara urlete, zbierate, sau alte injurii.

alexinho

Postat pe: 26 Noiembrie 2008, ora 13:20

daca tear anunta inainte k te va insela, cum ai reactiona???si chiar daca iti spune dupa ,nu teai simti k ultimul om daca u intr-adevar chiar tii la pers respectiva?

aaada

Postat pe: 26 Noiembrie 2008, ora 13:28

am trecut prin situatia asta si nu am mai stat la discutii cu el .....i-am dat papucii.acum dak mi s-ar mai intampla acest lucru probabil m-as gandi mai bn dak l-as parasi sau nu....oricum as reactiona ff urat!!!!!

dulce acrisor

Postat pe: 26 Noiembrie 2008, ora 13:31

il las sa-si faca viata in continuare,daca sa dus la alta inseamna ca eu am dat gres cu ceva,si nus destul de buna,eu imi continui viata si demonstrez ca pot si fara el...

rebela91

Postat pe: 29 Noiembrie 2008, ora 08:28

imi primul rand ma asigur dak este adevarat si dupa aceia il intreb pe el s vad ce raspunsuri primesc dupa aceia bineinteles trag concluziile d vigoare.d multe ori nu trebuie s te iei dupa vorbe ele pot s nu fie adevarate si poti sa-ti strici relatia asa k mai bn trebuie s te asiguri inainte pana a face urmatorul pas

Bebe-Spaniolu

Postat pe: 29 Noiembrie 2008, ora 08:37

Eu sunt de acoed cu Carmenita care cred ca a gandito cel mai bine

Redutti.ro
Postat foarte recent

80.00 de lei cu reducere de 55% Clinica Anima - reducere de 55%! Gastroenterologie: consult + ecografie hepato-biliara + TGO + TGP la pretul de 80 lei in loc de 178 lei! Scapa de problemele tubului digestiv in mod rapid!

Raspunde
Tipareste topicul "Cum sa reactionezi cand afli ca te insala??????"
Mergi la:

Cele mai vizualizate albume foto din ultima saptamana pe LumeaeMica

Arhiva LumeaeMica:

Teme de discutii pe forum:
Social ·  Politica ·  Urban ·  Sport ·  IT ·  Leisure & Entertainment  ·  Job ·  Relatii ·  Horoscop ·  Turism ·  Casa & Gradina ·  Moda, Frumuseste & Welness ·  Sugestii si reclamatii ·  Regional ·