Subiecte din
Relatii

lezbyy

prietena

caut fete ptr relatii ..

Caut fata bi/lesbiana...

Fetele din ziua de azi

VIRGINITATEA.....O...

caut o minunata doamna!

Caut si eu o fata...

sunt emanuel

lezbi careva?

Cum sa scapi de monotonia care apare intr-o casnicie?

Toate forumurile Relatii

giany132008

Postat pe: 24 Noiembrie 2008, ora 15:08

De la: pisi, la data 2008-10-24 14:31:27

Ce este aia monotonie?.....asa ceva nu trebuie sa-si faca aparitia......intotdeauna trebuie sa aduci ceva nou in relatia cu partenerul,cum ar fi un joc erotic.....,va luati un concediu in care mergeti fara copii.....cu alte cuvinte improvizam...de aceea ne-a dat d-zeu minte!

anna

Postat pe: 25 Noiembrie 2008, ora 11:41

deobicei at apare monotonia cand cele 2 pers fac in fiecare zi acelasi lucru. adik servici p acasa mancare curatenie copii etc si at d oboseala nici viata sexuala nu mai e aceeasi ca si inainte d a avea copii si alte obligatii

giovannimoto

Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 23:51

haladyta

Postat pe: 10 Decembrie 2008, ora 00:01

divorteaza

carena

Postat pe: 11 Decembrie 2008, ora 13:32

cu ce anume?

bubulina-shumy

Postat pe: 11 Decembrie 2008, ora 22:21

intotdeauna trebuie sa aduci ceva nou in relatia cu partenerul,cum ar fi un joc erotic.....,va luati un concediu in care mergeti fara copii.....cu alte cuvinte improvizam...de aceea ne-a dat d-zeu minte!

andra20000

Postat pe: 11 Decembrie 2008, ora 22:23

DACA VII CU NOUTATI IN VIATA DE CUPLU NU SE AJUNGE LA MONOTONIE...DACA REPETI LA NESFARSIT TOT CE FACI DEVINE ENERVANT....TREBUIE SA IMPROVIZEZI SI NU NUMAI IN PAT..................

manner

Postat pe: 19 Decembrie 2008, ora 21:32

amant amanta sau mai simplu prostituate

egizio26

Postat pe: 22 Decembrie 2008, ora 15:58

Monotonia nu are ce cauta intr-un cuplu,daca a aparut e grav,...dar apropo...de cat timp sunteti casatoriti?Pentru ca in functie de raspunsul tau ar putea veni si raspunsurile noastre.AAA...m-am prins,ai intrebat asa ca sa fii pregatita daca apare cumva,vreodata,MONOTONIA.NU?

egizio26

Postat pe: 22 Decembrie 2008, ora 15:59

Si nu te gandi ca daca ai un amant sau amanta rezolvi ceva...dispare monotonia acasa?

zizi

Postat pe: 24 Decembrie 2008, ora 08:36

E simplu draga , mai pleaca si tu in delegatii sau el sau pleaca in strainatate la munca . Nu il mai stresa cu rutina de zi cu zi adica servici piata mincat culcat sculat e si din cind in cind sex asa ca sa nu ziceti ca nu mai aveti casnicie . Simplu delegatiiiiii . Te duci 2 zile ramine flacaul acasa sa isi faca singur papa sa spele singur sa traga apa la wc , sa dea cu mopul dupa ciine sau pisica sau sa dea mincare la copii ce tu nu ai citit pe PAcala cu dracu cind a chemat copii in ajutor si l-au gonit pe drac . E eu asa fac cind vad ca are draci imi fac rost de o deplasare si roiu tata ma duc in tara la shopping , imi refac bateriile si vin cu un zimbet larg pe buze si el rasufla usurat ca m-am intors acasa . CA de ,,,la tara ....si mai am si centrala pe lemne de il gasesc inghetat bocna ca ii e lene sa faca focul ca eu cum sa spun ma trezesc si la 3 noaptea sa bag lemne in centrala .... H ehe he si pe urma sa vezi ce buna e nevasta . Mai intoarce muma si tu poponetul si zii ca te doare o coasta ca ai ridicat patul la curatenie mai vaitate si tu sa te creada omul ca trebuie sa iti faca masaj si uite asa te lungesti ca pisicuta si zici iote pici ma doare iote pici si iti zic eu ca se duce draq tot scandalul chiar daca ai minus 10 grade in casa . Ma fetelor da voi nu aveti mume sa va invete tehnici de suparvietuire in conditii de razboi cu barbatii , ca de asta e o lupta mereu intre sexe si cistiga cel care isi pune mintea la contributie frate . Acu tu nu te supara pe mine da barbatul daca mi-ai citit celelalta comentarii trebuie sa ti-l faci prima data si prima data prieten pe urma amant si abia pe urma sot . Si hai sa iti mai zic ceva barbatul trebuie sa te stie pe tine de la tite in jos ce e in capul tau sa nu stie cit vei traii ca atunci are un atuu in fata ta . Fetelor nu fiti fraiere sa va faceti viata amara cind poate fi asa de frumoasa cu un barbat daca stii cum sa il iei
nu neaparat sa aiba bani casa masina ci sa convietuiesti pasnic si placut cu el . Eu am fost saraca lipita pamintului si el la fel da am facut de toate si am si 2 fete una la medicina cealalta e intr-a 11 si am avut si eu probleme ca am fost arsa si venea saracu la mine 200 km pe zii si era sa mor si uite ca am 17 ani de atunci de la accident si am si acum urme de arsuri da n-am avut probleme ca stiu cum sa il iau . Barbatii pot fii piinea lu Dumnezeu daca voi femeile stiti sa va comportati cu ei . MAi lasa-l si pe el la un remi la un fotbal nu il sufoca cu prezenta ta in toate . Coase si tu goblen aratai ca esti femeie si ia sa vezi ca dupa primul goblen vine al 2 al 3 si incepe sa se uite la tine ca la o artista sau oricum la ceva cu cap nu numai cu pasarica E si sa mai stii ca nu intotdeauna sexul le rezolva pe toate . Si o vorba buna spusa cind trebuie si o alinare , hai draga ca esti obosit sa iti maseze mama bucutele , si ete asa il dai pe brazda . Nu fiti rele cu ei ca sunt ca niste copii mari si lasatii si pe ei cu jucariile lor : fotbal masina remi . CA doar si noi avem jucariile noastre : carduri , cont curent , magazine etc Hai te pup si mai intreaba si pe mami tau ea cum s-a descurcat ca sa te desparti e usor da pe urma zici e parca era mai bun alalat la pat sau iti dadea voie sa faci aia sau aia sau aia . cum crezi ca se uita a 2a soacra la tine ? sunt multe la mijloc . DA eu zic ca iti dadui destule sfaturi . Daca mai vrei scrie-mi ca ti le zic. Pupici

zarzar inflorit

Postat pe: 24 Decembrie 2008, ora 08:42

In primul rand nu te mai plictisi cu tine insati si apoi vei vedea ca monotonia dispare.

Burgin

Postat pe: 28 Decembrie 2008, ora 13:57

zice psihologulca trebuie un amant[a]
are dreptate pentru ca sigur unul sau una exista deja asta e si explicatia
monotoniei- dar nici ambii amanti nu rezolva monotonia voastra.
Unde dragoste nu e -focul s-a stins deci odata ars e gata cenusa
[care eeee si ea buna la ceva ] eventual doar ratiunea mai poate salva vieti individuale si nu e usor sa-ti asculti LOGICA

abracadabra n bikini

Postat pe: 28 Decembrie 2008, ora 19:50

hai sa ne culkm impreuna in zapada si dupa aia vedem care cedeaza primu si ala face ce zice invingatorul pt nelamuriri apelati cu incredere la nr de telefon 0722882744

abracadabra n bikini

Postat pe: 28 Decembrie 2008, ora 19:51

si bai u ala care ai scris mult esti frustrat tare k altfel nu se explik hai pa si fa una mik

feliz

Postat pe: 28 Decembrie 2008, ora 20:15

daca vrei sa dispara monotonia incearca sa fi cum ai fost la inceput,....

nurse

Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 15:53

fa un bebelas si gata cu monotonia o sa-ti coloreze viata si o sa-ti umple timpul liber atat de placut incat nici n-o sa-ti mai amintesti de cuvantul MONOTONIE.

hulta

Postat pe: 10 Ianuarie 2009, ora 13:09

Vrajeala.
Monotonia intr-un cuplu apare atunci cand cei doi nu se iubesc, dar mai ales atunci cand cei doi nici nu s-au iubit vreodata si s-au luat asa...doar ca venise timpul si sa nu zica lumea ceva.
Eu cand mi-a cunoscut sotia a fost de la inceput ca un foc de artificii care nu s-a stins nici acum, inca o mai trimit sa culce copilul de 3 ori pe zi...
Insa noi ne-am luat din dragoste, nu ne-a facut cunostinta nimeni, nu ne-a facut nimeni "recomandari"(oricum nu le-as fi ascultat), a fost numai pentru ca asa am vrut noi si atat.
Monotonia? habar nu am ce insemna, dar sa mai uit in dictionar, poate explica acolo...

Postat pe: 2 Februarie 2009, ora 13:49

si eu am trecut prin asta-solutii exista la tot pasul:o excursie de week-end,undeva la munte,o iesire in oras,o cina deosebita in doi, la restaurant sau chiar acasa,un cadou dragutz(ceva care ii place partenerului) si in general,mici schimbari(in stilul personal,in atitudinea de zi cu zi sau chiar in decorul casei)care sa surprinda in mod placut,gesturi frumoase,nu neaparat spectaculoase.Monotonia mai poate fi alungata si facindu-ti planuri de viitor impreuna cu partenerul,abordind discutii relaxate

unu oarecare

Postat pe: 3 Februarie 2009, ora 09:57

De la: mya-maria, la data 2008-10-08 23:04:04

ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi
?????????????

ca si multe altele......un amant......

jupiter

Postat pe: 3 Februarie 2009, ora 10:14

daca va iubiti apare gelozia nu monotonia si fi linistita ca nai timp sa te plicti numai cand nu mai este dragoste apare

jupiter

Postat pe: 3 Februarie 2009, ora 10:16

De la: giany132008, la data 2008-11-24 15:08:03

De la: pisi, la data 2008-10-24 14:31:27

Ce este aia monotonie?.....asa ceva nu trebuie sa-si faca aparitia......intotdeauna trebuie sa aduci ceva nou in relatia cu partenerul,cum ar fi un joc erotic.....,va luati un concediu in care mergeti fara copii.....cu alte cuvinte improvizam...de aceea ne-a dat d-zeu minte!
.......exact cum am zis a disparut efectul iubirii...dezinteres

gaby33

Postat pe: 13 Februarie 2009, ora 11:39

fiiiiii spontan si inventiv faceti ce nati facut si o sa scapati de monotonie

jackie

Postat pe: 14 Februarie 2009, ora 17:42

ca sa scapi de monotonia dintr-o casnicie trebuie sa faci tot timpul lucruri noi si interesante , nu neaparat toate in dormitor ci si in viata de zi cu zi

brotacel

Postat pe: 14 Februarie 2009, ora 18:59

dragii mei,dar de ce trebuie sa se ajunga pana acolo?????????Numai asa va puteti da seama ca trebuie schimbat ceva in relatia voastra..........,ca trebuie introdus ceva nou???faceti tot timpul cate ceva,astfel incat sa impiedicati monotonia sa intre in relatiile voastre.

cristi67

Postat pe: 23 Februarie 2009, ora 09:45

prin impuscare

Nu Tu

Postat pe: 23 Februarie 2009, ora 15:58

Dacă ai ratat momentul apariţiei şi observi prea târziu, nimic nu mai e de făcut!
Respect şi obişnuinţă? Ar fi foarte bine dacă ar mai exista, caz fericit chiar! Plictiseala din cuplu va duce invariabil la disponibilitate mărită faţă cei / cele din anturaj, şi în curând, odată cu infidelitatea, dispare şi respectul!
Rămâne obişnuinţa, obligaţiile faţă de copii şi (eventual) restul familiei, ruşinea faţă de cunoştinţe şi prieteni, motive pentru care veţi salva aparenţele în public dar distanţa dintre soţi se va mări logaritmic!
Este esenţial să ai iniţiativă şi să acţionezi atunci! Nu după ani, când v-aţi erodat reciproc cu vorbe şi atitudini dureroase, cu aştepări neîmplinite şi în final,cu indiferenţă!
Admir hotârârea şi iniţiativa la partenerii aflaţi în această situaţie. Noi nu am fost în stare să o luăm de la capăt, fiecare pe drumul lui, şi în continuare ducem o cruce mult prea grea pentru o viaţă normală.

paper

Postat pe: 6 Martie 2009, ora 12:50

Cand apare monotonia atunci schimbati pozitia, simplu nu-i asa?

o fata oarecare

Postat pe: 8 Martie 2009, ora 15:44

buna,bine ai venit dar trebuie sa zici ceva de "cum sa scapi cand apare montonia intr-o casnicie"?ori dc nu stii ,poti sa schimbi discutia,ex.cum sa iti faci partenerul sa nu te mai sufoce cu atata dragoste?

laia

Postat pe: 26 Martie 2009, ora 10:17

sa nu lasam monotonia si cenushiul sa se instaleze.
sa adaugam ingredientele salvatoare.
nu intru in amanunte,doar stie toata lumea despre ce e vb.

Redutti.ro
Postat foarte recent

35.00 de lei cu reducere de 74% Mirodenii exotice pentru gusturi divine! Doar 35 lei in loc de 135 lei pentru 2 persoane un meniu exotic ce contine: Fel principal frigarui de creveti cu sos alb + platou de branzeturi si fructe ce contine (gorgonzola, brie, cascaval afumat, struguri, nectarine, mere, nuci si stafide) numai la So Cafe!

Raspunde
Tipareste topicul "Cum sa scapi de monotonia care apare intr-o casnicie?"
Mergi la:

Cele mai vizualizate albume foto din ultima saptamana pe LumeaeMica

Arhiva LumeaeMica:

Teme de discutii pe forum:
Social ·  Politica ·  Urban ·  Sport ·  IT ·  Leisure & Entertainment  ·  Job ·  Relatii ·  Horoscop ·  Turism ·  Casa & Gradina ·  Moda, Frumuseste & Welness ·  Sugestii si reclamatii ·  Regional ·